home / cz / en

Ostrov Félicité - Seychely

Představujeme Vám prodej privátního ostrova Félicité, který je s rozlohou 2,68 km² pátým největším seychelským ostrovem patřícím do skupiny tzv. Vnitřních ostrovů. Od mezinárodního letiště na hlavním seychelském ostrově Mahé je vzdálen přibližně 55 km směrem na severovýchod, tedy více jak hodinu plavby lodí nebo 20 minut vrtulníkem. Pouhé 4 km jej dělí od ostrova La Dique.

Až do 70. let minulého století ostrov sloužil jako kokosová plantáž, na níž pracovala jen hrstka domorodců, jinak byl trvale neobydlený. Od roku 1996 je součástí chráněné přírodní rezervace, stejně jako polovina území Seychelské republiky a společně s okolními ostrůvky Ile Cocos, Marianne a Sisters Island je celosvětově vyhledávanou lokalitou pro potápění.

Masivní žulová skaliska ostrova jsou porostlá bohatou tropickou vegetací, kterou tvoří kokosové palmy, banánovníky, vanilkové orchideje, ibišky, skořicovníky či obrovské stromy mangovníků. Stejně pestrý a rozmanitý je i zdejší podmořský svět, jež ukrývají tyrkysové vody oceánu jen několik metrů od pobřeží. Nádherné běloskvoucí pláže pak dokreslují úchvatnou scenérii tohoto místa, které je ideální pro všechny milovníky relaxace i sportovních aktivit.

Přímo na pobřeží se nachází jediný hotelový resort na ostrově patřící pod světoznámou značku Six Senses. Zde se mohou hosté ubytovat v některé ze třiceti luxusních, plně vybavených vil, které jsou zasazeny mezi obrovskými žulovými balvany. Další možnost představuje jeden z nejexkluzivnějších rezidenčních projektů světa - Zil Pasyon Residences Seychelles se 17 impozantními rezidencemi situovanými až na samém vrcholku ostrova, aby maximálně umocnily panoramatické výhledy na Indický oceán. Rezidence je možné si koupit nebo pronajmout.


Aktuální ceník a více informací na vyžádání ZDE

Pro zlepšení vašeho zážitku na našich stránkách používáme cookies. x