Poloostrov Skinos - Řecko, Ithaka

Lokalita: Řecko, Ithaka, Jónské moře
Velikost: 114 ha
Prodej: 23 000 000 EUR
Popis: 5 km pobřeží, 8 pláží včetně Gidaki, soukromý přístav, vila na pláži 307 m², apartmány

Představujeme Vám prodej poloostrova Skinos o velikosti 114 ha, který se rozprostírá v překrásné zátoce legendárního řeckého ostrova Ithaka v Jónském moři. Nejrychlejší způsob přepravy na Skinos je vrtulníkem z mezinárodního letiště na sousedním ostrově Kefalonie. Další možnost představuje cesta trajektem nebo lodí.

Ithaka je jeden z posledních řeckých ostrovů nezasažených masovou turistikou, díky čemuž si zachoval jedny z nejčistších pláží světa obklopených nedotčenou přírodou. Poloostrov Skinos se nachází na jeho jihovýchodním pobřeží, v blízkosti hlavního ithackého centra Vathy, které je současně i jedním z největších přírodních přístavů světa.

Poloostrov Skinos tvoří více než 5 km členitého pobřeží s vápencovými útesy porostlými středomořskou vegetací a 8 bílými oblázkovými plážemi, včetně jedné z nejznámějších pláží Jónského moře Gidaki. Díky této výjimečné přírodní kráse a velkorysé ploše má poloostrov Skinos velký potenciál pro turistický rozvoj a další výstavbu.

Historie poloostrova sahá do 60. let minulého století, kdy jej získal úspěšný řecký rejdař, jehož rodině patří dodnes. Ta si zde v roce 1961 vybudovala soukromé letní sídlo, které navštívilo mnoho slavných hostů jako Jackie Kennedy a Aristoteles Onassis, ABBA, Madonna či Rowan Atkinson. Od roku 1995 jej rodina pronajímá. V prodeji dosud nikdy nebylo stejně jako celý poloostrov.

Brožura ke stažení:Více informací na vyžádání ZDE

Tato webová stránka používá soubory cookies.