Lokalita

Mauricius je ostrovní stát ležící ve vodách Indického oceánu, asi 900 km východně od Madagaskaru. Tropickým rájem je zejména díky slunečnému počasí a místní exotické přírodě s rozmanitou flórou a faunou, kterou nelze spatřit nikde jinde na světě. Díky korálovým útesům vedoucím téměř po celé délce pobřeží, navíc nabízí jedny z nejkrásnějších pláží světa s jemným bílým a zlatým pískem, které pozvolna přecházejí do mělkých vod tyrkysového oceánu s bohatým podmořským životem. Mnoho zajímavostí skrývá také vnitrozemí, kde leží hned několik národních parků a dalších přírodních klenotů zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Resort Les Résidences de Mont Choisy se rozprostírá na severu ostrova v oblíbeném přímořském letovisku Mont Choisy Smart City sousedícím s nejvyhledávanější turistickou oblastí zálivu Grand Baie. Jedná se o lokalitu s krásnými písečnými plážemi, veškerou občanskou vybaveností, nákupními centry, restauracemi a bary, soukromými klinikami, mezinárodními školami a jediným 18 jamkovým golfovým hřištěm tohoto regionu. Hlavní město Port Louis je od resortu vzdáleno 33 km směrem na jihozápad.

Počasí je na Mauriciu velmi příjemné s minimálními teplotní rozdíly mezi letními a zimními měsíci. Od května do listopadu zde panuje teplá a poměrně suchá zima a vůbec nejchladnějším měsícem je červenec s průměrnými teplotami okolo 25°C. Nejtepleji naopak bývá od listopadu do května, tedy v době teplého a vlhkého léta, kdy neklesají denní maxima pod 30°C. Obecně také platí, že je na severu a západě ostrova podnebí teplejší a sušší než ve zbývajících oblastech. Teplota moře se během celého roku pohybuje mezi 23-27°C, v letních měsících stoupá až ke 30°C.

Mauritius je tak ideální destinací pro celoroční návštěvy a to nejen díky nádhernému počasí a přírodě, ale také jeho snadné dostupnosti z Evropy, ať už z Prahy se společností Emirates a přestupem v Dubaji nebo přímé spojení z Paříže, Frankfurtu či Mnichova se společností Air Mauritius. Všechny mezinárodní lety přistávají na letišti v Plaine Magnien, které je od resortu vzdáleno přibližně 70 km. Časový posun je zde vůči středoevropskému času +2 hodiny v létě a +3 hodiny v zimě.

Tato webová stránka používá soubory cookies.