home / cz / en

Mezinárodní obchodní etiketa

Kdo má styl a umí se správně chovat, je všude vítaným hostem.

Obchod se stále více globalizuje, proto je znalost mezinárodní obchodní etikety nezbytnou součástí odborného vzdělání a profesionality. Dobrá atmosféra, taktnost, zdvořilost a znalost místních zvyklostí mohou být oním klíčem k úspěchu, který nakonec rozhodne v náš prospěch. Lidé raději dělají obchody s těmi, k nimž cítí sympatie a důvěru. Bez znalosti zvyklostního pozadí se snadno můžeme dopustit trapného omylu nebo bezděky urazit našeho obchodního partnera. Chováním, které je u nás běžné, můžeme v jiné zemi vzbudit pohoršení. Respektování kulturních norem naopak vytváří psychickou pohodu, bez které lze jen těžko vést úspěšné jednání.

Aby Vaše obchodní jednání probíhala v naprostém souladu se zvyklostmi dané země, připravili jsme pro Vás vzdělávací seminář mezinárodní obchodní etikety, který vede zakladatelka společnosti Bling-Bling paní Ing. Jana Štefánková společně s předními odborníky z oblasti obchodní a společenské etikety, stolování, diplomatického protokolu, stylu a módy.


Seminář doporučujeme:

 • Klientele, která se pohybuje v oblasti managementu, v obchodním, bankovním, právním a hotelovém sektoru, v diplomatických nebo státních službách i všem ostatním, kteří se chtějí dobře cítit při důležitých obchodních schůzkách se zahraničními partnery.
 • Majitelům firem, vedoucím pracovníkům, významným osobnostem z různých sfér kulturního, společenského a politického života i všem ostatním, kteří se za všech okolností chtějí chovat podle zaběhlých pravidel, aby zanechali ten nejlepší dojem.

Účastník semináře si osvojí:

 • pravidla mezinárodní obchodní etikety vybraných zemí
 • základní kulturní rozdíly
 • pravidla stolování vybraných zemí
 • jaké oblečení je přiměřené
 • základní formy zdvořilosti
 • obchodní a soukromé dárky (vhodné a nevhodné)

Seminář obsahuje:

 • teoretickou část (definice pojmů a výklad hlavních zásad)
 • praktickou část (konkrétní možnosti využití poznatků)
 • shrnutí nabytých vědomostí
 • diskusi

Jedete na obchodní cestu do Dubaje, Tokia nebo do Moskvy? Víte, jak se ve vybraných zemích správně chovat? Znáte místní pravidla etikety stolování? Víte, jaké zvolit téma neformální konverzace nebo jaký dárek předat? Chcete být perfektně připraveni na jakékoliv obchodní jednání u nás i v zahraničí? Objednejte si účast na našem semináři mezinárodní obchodní etikety.

 

SEMINÁŘ MEZINÁRODNÍ OBCHODNÍ ETIKETY

Seminář mezinárodní obchodní etikety pořádáme vždy v kombinaci se seminářem etikety stolování nebo profesionálního stylu oblékání a to v luxusním prostředí pětihvězdičkového hotelu, špičkové restaurace nebo v reprezentativních prostorách našeho showroomu v komorním počtu 8 až 15 osob. Cena se odvíjí od místa a termínu konání, obsahu a délky semináře, počtu účastníků, a zda je součástí semináře exkluzivní výukové menu o několika chodech a degustace nápojů.

V případě zájmu Vám rovněž vytvoříme individuální program na míru mimo skupinové semináře k Vaší plné spokojenosti.

Pro více informací nás prosím neváhejte kdykoliv kontaktovat, rádi Vám zodpovíme veškeré dotazy a nezávazně zpracujeme konkrétní nabídku včetně cenové kalkulace.

Více info zde.

<< zpět na úvod

Pro zlepšení vašeho zážitku na našich stránkách používáme cookies. x