Lokalita

Mauricius je ostrovní stát ležící ve vodách Indického oceánu, asi 900 km východně od Madagaskaru. Tropickým rájem je zejména díky slunečnému počasí a místní exotické přírodě s rozmanitou flórou a faunou, kterou nelze spatřit nikde jinde na světě. Díky korálovým útesům vedoucím téměř po celé délce pobřeží, navíc nabízí jedny z nejkrásnějších pláží světa s jemným bílým a zlatým pískem, které pozvolna přecházejí do mělkých vod tyrkysového oceánu s bohatým podmořským životem. Mnoho zajímavostí skrývá také vnitrozemí, kde leží hned několik národních parků a dalších přírodních klenotů zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Resort Ekô Savannah se rozprostírá v jedné z nejkrásnějších oblastí západního pobřeží Mauriciu, na úpatí majestátní hory La Tourelle a cca 8 minut cesty od známé zátoky Tamarin. Ta je velmi oblíbeným cílem surfařů, protože zde na rozdíl od ostatních částí ostrova chybí korálová bariéra. Nedaleko resortu se rovněž nachází mistrovské 18 jamkové golfové hřiště Tamarina Golf Club nebo největší mauricijský národní park Black River Gorges s ikonickými vodopády. Hlavní město Port Louis je od resortu vzdáleno cca 30 km.

Počasí je na Mauriciu velmi příjemné s minimálními teplotní rozdíly mezi letními a zimními měsíci. Od května do listopadu zde panuje teplá a poměrně suchá zima a vůbec nejchladnějším měsícem je červenec s průměrnými teplotami okolo 25°C. Nejtepleji naopak bývá od listopadu do května, tedy v době teplého a vlhkého léta, kdy neklesají denní maxima pod 30°C. Obecně také platí, že je na severu a západě ostrova podnebí teplejší a sušší než ve zbývajících oblastech. Teplota moře se během celého roku pohybuje mezi 23-27°C, v letních měsících stoupá až ke 30°C.

Mauritius je tak ideální destinací pro celoroční návštěvy a to nejen díky nádhernému počasí a přírodě, ale také jeho snadné dostupnosti z Evropy, ať už z Prahy se společností Emirates a přestupem v Dubaji nebo přímé spojení z Paříže, Frankfurtu či Mnichova se společností Air Mauritius. Všechny mezinárodní lety přistávají na letišti v Plaine Magnien, které je od resortu vzdáleno přibližně 54 km. Časový posun je zde vůči středoevropskému času +2 hodiny v létě a +3 hodiny v zimě.

Tato webová stránka používá soubory cookies.