O projektu

Ekô Savannah je nový rezidenční projekt v jedné z nejkrásnějších oblastí západního pobřeží Mauriciu, nedaleko známé zátoky Tamarin, mistrovského 18 jamkového golfového hřiště Tamarina Golf Club nebo národního parku Black River Gorges.

Jedná se o projekt francouzského týmu MJ Development, jehož návrh zpracoval mauricijský rodinný ateliér Jean Marc Eynaud Architects. Společně vytvořili koncept, který propojuje luxus s principy trvalé udržitelnosti a ekologie, aby se co nejvíce ochránilo životní prostředí. Velký důraz je proto kladen na optimalizaci spotřeby elektrické energie, třídění a recyklaci odpadu, čištění a recyklaci odpadních vod nebo na zakládání ekologických zahrad pro pěstování čerstvých lokálních surovin bez GMO.

Resort se rozprostírá na 7 hektarech mírně svažitého pozemku s výhledem na majestátní horu La Tourelle i vzdálenější vrcholy, jejichž zelená úpatí dokonale kontrastují s okolními, sluncem zalitými pláněmi. Místním teplejším klima, atmosférou a barvami, které připomínají africkou savanu, se proto inspirovala i výstavba celého projektu včetně výsadby zeleně. Díky rozmanitosti a hustotě použitých rostlin však resort působí ve srovnání s touto sušší a divočejší vegetací jako svěží oáza.

Po dokončení jej bude tvořit 47 přízemních vil se 3 až 5 ložnicemi situovaných na pozemcích o velikosti 900 až 1 850 m². Interiéry vil jsou navrženy jako velmi prosvětlený vzdušný prostor, který se maximálně otevírá do upravené zahrady s vlastním bazénem. Velká pozornost je rovněž věnována výběru kvalitních přírodních materiálů, povrchových úprav i veškerému vnitřnímu vybavení, které je navrženo v moderním sofistikovaném designu s nádechem exotiky a v příjemných zemitých odstínech odkazujících na téma africké savany.

Atraktivitu resortu dále zvyšuje komfortní společné zázemí s clubhousem, plně vybaveným business centrem, restaurací, hudebním lounge barem, vinným sklepem, velkým společným bazénem, dětským koutkem, fitness a wellness centrem, concierge servisem i kompletními službami správy nemovitostí.

Plán resortu ke stažení:

Tato webová stránka používá soubory cookies.