Lokalita

Mauricius je ostrovní stát ležící ve vodách Indického oceánu, asi 900 km východně od Madagaskaru. Tropickým rájem je zejména díky slunečnému počasí a místní exotické přírodě s rozmanitou flórou a faunou, kterou nelze spatřit nikde jinde na světě. Díky korálovým útesům vedoucím téměř po celé délce pobřeží, navíc nabízí jedny z nejkrásnějších pláží světa s jemným bílým a zlatým pískem, které pozvolna přecházejí do mělkých vod tyrkysového oceánu s bohatým podmořským životem. Mnoho zajímavostí skrývá také vnitrozemí, kde leží hned několik národních parků a dalších přírodních klenotů zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Resort One&Only Le Saint Géran se rozprostírá v nejkrásnější oblasti Belle Mare na východním pobřeží Mauriciu, na soukromém poloostrově lemovaném teplou tyrkysovou lagunou, kokosovými palmami a zářivě bílou písečnou pláží. V blízkosti resortu se nachází dvě mistrovská 18 jamková golfová hřiště The Legend Golf Course a The Links Golf Course nebo jeden ze tří mauricijských národních parků Bras d'Eau National Park. Oblíbené turistické letovisko Grand Baie je od resortu vzdáleno cca 35 km a hlavní město Port Louis cca 40 km.

Počasí je na Mauriciu velmi příjemné s minimálními teplotní rozdíly mezi letními a zimními měsíci. Od května do listopadu zde panuje teplá a poměrně suchá zima a vůbec nejchladnějším měsícem je červenec s průměrnými teplotami okolo 25°C. Nejtepleji naopak bývá od listopadu do května, tedy v době teplého a vlhkého léta, kdy neklesají denní maxima pod 30°C. Obecně také platí, že je na severu a západě ostrova podnebí teplejší a sušší než ve zbývajících oblastech. Teplota moře se během celého roku pohybuje mezi 23-27°C, v letních měsících stoupá až ke 30°C.

Mauritius je tak ideální destinací pro celoroční návštěvy a to nejen díky nádhernému počasí a přírodě, ale také jeho snadné dostupnosti z Evropy, ať už z Prahy se společností Emirates a přestupem v Dubaji nebo přímé spojení z Paříže, Frankfurtu či Mnichova se společností Air Mauritius. Všechny mezinárodní lety přistávají na letišti v Plaine Magnien, které je od resortu vzdáleno přibližně 62 km. Časový posun je zde vůči středoevropskému času +2 hodiny v létě a +3 hodiny v zimě.

 

Tato webová stránka používá soubory cookies.