Lokalita

Seychely tvoří 115 malých ostrovů rozesetých v několika skupinách ve vodách Indického oceánu východně od Afriky a severně od Madagaskaru a Mauriciu. Jejich největším ostrovem je Mahé s rozlohou 154 km², který je pomyslnou vstupní branou tohoto tropického ráje i centrem veškerého dění. Právě na jeho východním pobřeží se rozprostírá resort Pangia Beach, strategicky zasazený mezi hlavním seychelským městem Victoria a mezinárodním letištěm. V jeho blízkém sousedství se pak nachází unikátní rezidenční marina Eden Island s nákupní zónou a restauracemi, sportovní areál Roche Caiman Sports Complex s tenisovými kurty či fotbalovým stadionem nebo mořský národní park Sainte Anne Marine National Park, který je celosvětově vyhledávanou lokalitou pro potápění.

Kouzlo Seychelských ostrovů spočívá v překrásné nedotčené přírodě tvořené dosud z velké části hustým tropickým pralesem. Bohatou vegetací překypuje také ostrov Mahé se členitými zátokami lemovanými písečnými plážemi a tyrkysem oceánu i s úchvatnými skalnatými scenériemi ve vnitrozemí. Velká rozmanitost tohoto ostrova tak nabízí mnoho zážitkových aktivit, jako jsou potápění a šnorchlování, rybaření, surfing, vodní lyžování, pěší turistika, golf či jízda na koni. Jako stvořené pro zábavu a relaxaci jsou také okolní ostrovy, zejména skupina menších ostrůvků nedaleko pobřeží - Sainte Anne, Cerf či Moyenne s neuvěřitelně pestrým podmořským životem nebo odlehlejší a turisticky oblíbené Praslin a La Digue, které jsou z ostrova Mahé snadno dostupné letadlem nebo lodí.

Hlavní město Victoria je od resortu Pangia Beach vzdálené necelých deset minut jízdy autem. A i když může na někoho působit ospalým dojmem, je politickým, ekonomickým, obchodním a kulturním srdcem země, takže zde sídlí všechny významné úřady a instituce, včetně mezinárodních škol či nemocnice. Turisticky atraktivní je především centrum města, které si dodnes zachovalo svůj koloniální charakter a jehož ulice jsou plné nejrůznějších obchodů se suvenýry, uměleckých galerií, řemeslných dílen a trhů, kde lze koupit čerstvé ryby, exotické ovoce, květiny a koření. Za pozornost rozhodně stojí také místní historické a přírodovědecké muzeum nebo botanická zahrada Seychelles National Botanical Gardens s endemickými druhy rostlin a živočichů.

Jelikož leží Seychelské ostrovy v blízkosti rovníku (jižně od rovníku), podnebí je zde tropické, vlhké a velmi stálé. Teploty se v průběhu roku pohybují mezi 25-32°C, přičemž teplejší klima panuje od listopadu do dubna, kdy jsou častější i tropické deště, které ale přicházejí zejména v noci v podobě krátkých vydatných přeháněk. Teplota vody se celoročně pohybuje okolo příjemných 27°C, v pobřežních lagunách bývá ještě o pár stupňů vyšší. Díky své poloze se navíc Seychely vyhýbají pásmu tropických cyklónů a jsou tedy ideálním místem pro celoroční návštěvy.

Dostupnost Seychelských ostrovů se výrazně zlepšila se zavedením každodenních letů Emirates Airlines z Prahy s přestupem v Dubaji. Další alternativou je přímý let z německého Frankfurtu se společností Condor. Přistává se na mezinárodním letišti Seychelles International Airport (SEZ), které se nachází osm kilometrů jihovýchodně od hlavního města Victoria na ostrově Mahé.

Tato webová stránka používá soubory cookies.