Lokalita

Seychely tvoří 115 malých ostrovů rozesetých v několika skupinách ve vodách Indického oceánu východně od Afriky a severně od Madagaskaru a Mauriciu. Jejich největším ostrovem je Mahé s rozlohou 154 km², který je pomyslnou vstupní branou tohoto tropického ráje i centrem veškerého dění. Právě na jeho východním pobřeží, v distriktu Roche Caiman, se rozprostírá nový developerský projekt The Residences at Meliá Seychelles, strategicky zasazený mezi hlavním městem Victoria a mezinárodním letištěm.

Jedná se o prémiovou rezidenční a komerční oblast s veškerou občanskou vybaveností. V blízkém sousedství se nachází Eden Island s nákupní galerií, soukromou poliklinikou a mezinárodní marinou, resorty Pangia Beach a Enchanted Waterfront, luxusní 5* hotel L'Escale Resort Marina & Spa, sportovní areál Roche Caiman Sports Complex s tenisovými kurty či fotbalovým stadionem nebo mořský národní park Sainte Anne Marine National Park, který je celosvětově vyhledávanou lokalitou pro potápění.

Kouzlo Seychelských ostrovů spočívá v překrásné nedotčené přírodě tvořené dosud z velké části hustým tropickým pralesem. Bohatou vegetací překypuje také ostrov Mahé se členitými zátokami lemovanými písečnými plážemi a tyrkysem oceánu i s úchvatnými skalnatými scenériemi ve vnitrozemí. Velká rozmanitost tohoto ostrova tak nabízí mnoho zážitkových aktivit, jako jsou potápění a šnorchlování, rybaření, surfing, vodní lyžování, pěší turistika, golf či jízda na koni. Jako stvořené pro zábavu a relaxaci jsou také okolní ostrovy, zejména skupina menších ostrůvků nedaleko pobřeží - Sainte Anne, Cerf či Moyenne s neuvěřitelně pestrým podmořským životem nebo odlehlejší a turisticky oblíbené Praslin a La Digue, které jsou z ostrova Mahé snadno dostupné letadlem nebo lodí.

Hlavní město Victoria, vzdálené od The Residences at Meliá Seychelles cca 4 km, je politickým, ekonomickým, obchodním a kulturním srdcem země, takže zde sídlí všechny významné úřady a instituce, včetně mezinárodních škol či nemocnice. Turisticky atraktivní je především centrum města, které si dodnes zachovalo svůj koloniální charakter a jehož ulice jsou plné nejrůznějších obchodů se suvenýry, uměleckých galerií, řemeslných dílen a trhů, kde lze koupit čerstvé ryby, exotické ovoce, květiny a koření. Za pozornost rozhodně stojí také místní historické a přírodovědecké muzeum nebo botanická zahrada Seychelles National Botanical Gardens s endemickými druhy rostlin a živočichů.

Jelikož leží Seychelské ostrovy v blízkosti rovníku (jižně od rovníku), podnebí je zde tropické, vlhké a velmi stálé. Teploty se v průběhu roku pohybují mezi 25-32°C, přičemž teplejší klima panuje od listopadu do dubna, kdy jsou častější i tropické deště, které ale přicházejí zejména v noci v podobě krátkých vydatných přeháněk. Teplota vody se celoročně pohybuje okolo příjemných 27°C, v pobřežních lagunách bývá ještě o pár stupňů vyšší. Díky své poloze se navíc Seychely vyhýbají pásmu tropických cyklón a jsou tedy ideálním místem pro celoroční návštěvy.

Dostupnost Seychelských ostrovů se výrazně zlepšila se zavedením každodenních letů Emirates Airlines z Prahy s přestupem v Dubaji. Další alternativou je přímý let z německého Frankfurtu se společností Condor. Přistává se na mezinárodním letišti Seychelles International Airport (SEZ) na ostrově Mahé, které se nachází cca 5 km od The Residences at Meliá Seychelles.

Tato webová stránka používá soubory cookies.