Lokalita

Seychely tvoří 115 malých ostrovů rozesetých v několika skupinách ve vodách Indického oceánu východně od Afriky a severně od Madagaskaru a Mauriciu. Jejich největším ostrovem je Mahé s rozlohou 154 km², který je pomyslnou vstupní branou tohoto tropického ráje i centrem veškerého dění. Právě v jeho severovýchodní části se rozprostírá resort Royal Palm Residences s přímým napojením na hlavní silnici La Misere s nejkrásnějšími vyhlídkami na Indický oceán a mořský národní park Sainte Anne Marine National Park.

Mezinárodní letiště Seychelles International Airport je od resortu vzdáleno cca 15 minut jízdy autem, hlavní město Victoria cca 5 minut, resort Eden Island s mezinárodní marinou, soukromou poliklinikou a nákupní galerií Eden Plaza cca 10 minut, stejně jako sportovní areál Roche Caiman Sports Complex s tenisovými kurty, plaveckým bazénem a fotbalovým stadionem.

Kouzlo Seychelských ostrovů spočívá v překrásné nedotčené přírodě tvořené dosud z velké části hustým tropickým pralesem. Bohatou vegetací překypuje také ostrov Mahé se členitými zátokami lemovanými písečnými plážemi a tyrkysem oceánu i s úchvatnými skalnatými scenériemi ve vnitrozemí. Velká rozmanitost tohoto ostrova tak nabízí mnoho zážitkových aktivit, jako jsou potápění a šnorchlování, rybaření, surfing, vodní lyžování, pěší turistika, golf či jízda na koni. Jako stvořené pro zábavu a relaxaci jsou také okolní ostrovy, zejména skupina menších ostrůvků nedaleko pobřeží - Sainte Anne, Cerf či Moyenne s neuvěřitelně pestrým podmořským životem nebo odlehlejší a turisticky oblíbené Praslin a La Digue, které jsou z ostrova Mahé snadno dostupné letadlem nebo lodí.

Hlavní město Victoria je politickým, ekonomickým, obchodním a kulturním srdcem země, takže zde sídlí všechny významné úřady a instituce, včetně mezinárodních škol či nemocnice. Turisticky atraktivní je především centrum města, které si dodnes zachovalo svůj koloniální charakter a jehož ulice jsou plné nejrůznějších obchodů se suvenýry, uměleckých galerií, řemeslných dílen a trhů, kde lze koupit čerstvé ryby, exotické ovoce, květiny a koření. Za pozornost rozhodně stojí také místní historické a přírodovědecké muzeum nebo botanická zahrada Seychelles National Botanical Gardens s endemickými druhy rostlin a živočichů.

Podnebí na Seychelách je tropické, vlhké a velmi stálé. Teploty se v průběhu roku pohybují mezi 25-32°C, přičemž teplejší klima panuje od listopadu do dubna, kdy jsou častější i tropické deště, které přicházejí především v noci v podobě krátkých vydatných přeháněk. Teplota vody se celoročně pohybuje okolo příjemných 27°C, v pobřežních lagunách bývá ještě o pár stupňů vyšší. Ačkoliv Seychely leží v blízkosti rovníku (jižně od rovníku), pásmu s výskytem tropických cyklón se vyhýbají a jsou tak ideálním místem pro celoroční návštěvy.

Tato webová stránka používá soubory cookies.