Lokalita

Seychelské ostrovy tvoří 116 malých ostrovů rozesetých v několika skupinách ve vodách Indického oceánu východně od Afriky a severně od Madagaskaru a Mauriciu. Privátní ostrov Félicité, který patří do skupiny tzv. Vnitřních ostrovů tvořených masivními žulovými skalisky, je s rozlohou 2,68 km² pátým největším. Od mezinárodního letiště na hlavním seychelském ostrově Mahé je vzdálen severovýchodním směrem přibližně 55 km, tedy více jak hodinu plavby lodí nebo 20 minut vrtulníkem, pouhé 4 km jej pak dělí od ostrova La Dique. Až do 70. let minulého století sloužil jako kokosová plantáž, na níž pracovala jen hrstka domorodců, jinak byl trvale neobydlený. Od roku 1996 je součástí chráněné přírodní rezervace, stejně jako polovina území této úchvatné země a společně s okolními ostrůvky Ile Cocos, Marianne a Sisters Island celosvětově vyhledávanou lokalitou pro potápění.

Kouzlo Seychelských ostrovů spočívá v překrásné nedotčené přírodě, která je dosud z velké části tvořena hustým tropickým pralesem s endemickými druhy rostlin a živočichů. Bohatou vegetací překypuje také malebný ostrov Félicité, v jehož nitru hojně rostou kokosové palmy, banánovníky, vanilkové orchideje, ibišky, skořicovníky či obrovské stromy mangovníků a další exotické ovoce. Stejně pestrý a rozmanitý je i zdejší podmořský svět s různobarevnými korály, mořskými karetami a nepřeberným množstvím ryb, jež ukrývají tyrkysové vody oceánu jen několik metrů od pobřeží. Nádherné běloskvoucí pláže s typickými žulovými balvany pak dokreslují úchvatnou scenérii tohoto místa, které je ideální pro všechny milovníky relaxace a nejrůznějších sportovních aktivit ve vodě či na souši.

Nepřeberné množství zážitků nabízí i sousední ostrovy, například turisticky oblíbený Praslin s národním parkem Vallé de Mai, kde divoce rostou unikátní palmy Coco de Mer plodící největší kokosové ořechy na světě připomínající svým tvarem ženský klín. Kromě této rajské zahrady, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, se na Praslinu rozprostírá také Lémuria Championship Golf Course, jediné osmnáctijamkové golfové hřiště na Seychelách. Jen několik minut lodí je vzdálen romantický ostrov La Digue s nejkrásnějšími plážemi světa, jakou je zejména Anse Source d’Argent. Ještě blíže se pak rozprostírají ostrovy Sisters Island, jež jsou stejně jako celá tato oblast skutečným rájem obrovských suchozemských želv či skupina skalnatých ostrůvků Ile Cocos, které jsou díky fascinující a neuvěřitelně bohaté podmořské říši součástí mořského národního parku Ile Cocos Marine National Park.

Jelikož Seychelské ostrovy leží v blízkosti rovníku (jižně od rovníku), podnebí je zde tropické, vlhké, ovšem velmi stálé. Teploty se v průběhu roku pohybují mezi 25 až 32°C, přičemž teplejší klima panuje od listopadu do dubna, kdy jsou častější i tropické deště, které ale přicházejí především v noci v podobě krátkých vydatných přeháněk. Teplota vody se celoročně pohybuje okolo příjemných 27°C, v pobřežních lagunách bývá ještě o pár stupňů vyšší. Díky své poloze se navíc Seychely vyhýbají pásmu tropických cyklónů a jsou tedy ideálním místem pro celoroční návštěvy.

Dostupnost Seychelských ostrovů se výrazně zlepšila se zavedením každodenních letů Emirates Airlines z Prahy s přestupem v Dubaji. Další alternativou je přímý let z německého Frankfurtu se společností Condor. Přistává se na mezinárodním letišti Seychelles International Airport (SEZ), které se nachází 8 km jihovýchodně od hlavního města Victoria na největším seychelském ostrově Mahé.

 

Mapa lokality ke zhlédnutí:

Dárkový poukaz

 

Tato webová stránka používá soubory cookies.